Menu:

Kasutajanimi

Parool


Unustasid salasõna?

 

 

1997. aastat võib lugeda saunaklubi algusajaks, kui Mart ja Aivo hakkasid mingil teadmata põhjustel kolmapäeviti saunas käima. Hiljem leiti sellele kas sobiv põhjendus: kolmapäev jagab nädala kenasti pooleks ja siis ei tundu ükski nädal ilmatu pikk. Üsna pea hakkas kolmapäevasest saunaüritusest osa võtma ka Kalev.

Väike-Maarja Saunaklubiks hakati kokkusaamist kutsuma selle asukoha pärast. Enamus esialgseid üritusi toimuski kas Aivo või Mardi juures Väike-Maarjas. Koos Aivari klubisse tulekuga ja Jõeväljale sauna ehitamisega hakkasid kooskäimised toimuma ka Tapal ja Jõeväljal. Hiljem tulid uute liikmetega ka uued saunad.

 

Uute liikmete saamine käib tavalistelt nii, et võetakse sauna kaasa häid sõpru-tuttavaid. Sisseastumiele eelneb "külaliseperiood", kus käiakse klubi üritustel. Kui kandidaat sobib klubile ja klubi kandidaadile, järgnebki liikmeks saamine. Sisseastumismaks on kast õlut. Alates 2005.aasta algusest on klubis liikmemaks, milleks on 100 krooni kuus, euro tulekust alates 7€ ja 1. juunist 2016 10€ kuus.

 

Igal aastal toimub paar väljasõiduüritust, kus lisaks erinevatele saunadele on ka kultuuriprogramm. Traditsioonidest on välja kujunenud sünnipäevade tähistamine, kus klubi poolt kingitakse pudel kangemat. Isaks või vanaisaks saamist tähistatakse vanni või poti kinkimisega. Igal aastal saab saunaklubi kokku 24.veebruaril, tehes jalgsimatku Jõeväljale.

 

Korduvalt oleme kohtunud Kadrina Saunaklubiga ja korra Tallinna Saunaklubiga.

 

2001. aasta alguses liitusid saunaklubiga Massa jaKuits. Mõni kuu hiljem Aivar, suve lõpupoole tuli Anti. Pikka aega oli klubi seitsmeliikmeline. Seda aastat võib lugeda ka saunaklubi aktiivsema tegutsemise alguseks.

2005. aasta algul astusid klubisse Jüri, Gen ja Rain.

2006 juunis liitus klubiga Toomas.

2008 septembris tuli Suur-Rain.

2009 juunis astus saunaklubisse Peep.

2012. aasta septembri lõpus tegi saunaklubi kolmepäevase reisi Gruusiasse.

2013. aasta augustis astus saunaklubisse Charlie, kellest sai 14. liige.

Sama aasta oktoobris sai teoks kahepäevane väljasõit Nautsesse Muhumaale.

2014. aasta vabariigi aastapäeval toimus jalgsimatk Tapalt Jõevaljale. Matka pikkus oli umbes 15 km, aega kulus 4 tundi ja see kulges piki Valgejõeäärset metsa.

Mais toimus väljasõit Värskasse, mis nägi välja nii, et kõigepealt sõideti bussiga Tartusse ja sealt edasi kaatriga mööda Emajõge Piirisaarele. Sealt edasi värskasse.

9. augustil osales saunaklubi Tapa IV vorstifestivalil, kus tuli avavoorus kümne võistkonna seas teiseks. Peakokk ja võistkonna kapten oli Rain.

Septembri algul tegi Kuits saunaklubile esimese sauna oma uues saunas.

2015. aasta vabariigi astapäeval toimus teine iga-aastane jalgsimatk Jõeväljale. Seekord mööda kaitseväe ehitatud uut teed, matka pikkuseks kujunes 8,6 km, aega kulus selleks 2 tundi ja 10 minutit.

18. märtsil võeti saunaklubisse vastu Rait, samal päeval oli tema uue sauna esmaesitlus.

2016. mais toimus väljasõit Teeristi Villasse Noarootsis, vahepaeatusega Haapsalus. Samal väljasõidul võeti liikmeteks vastu Ain ja Erki.

27. juulil peeti Varangu mõisaomaniku Per Martin Tvensbergi 80. juubelit. Sel puhul korraldati Varandu mõisas üllatuspidu rikkaliku lauaga.

2017. oli juubelite aasta, Ain 35, Jüri 60, Aivar, Rain, Aivo, Kuits, Tomm- kõik 50. Pidu käis terve aasta. Septembri lõpus tegi saunaklubi väljasõidu Odessasse.

2018. on muutuste aasta, Erki läks elama Võrtsjärve ääre, Chralie tuli tagasi Madriidist Eestisse.